alarmy
instalatorstwo
elektryczne
pomiary

Energia pod pełną kontrolą

kolektory i elektrownie słoneczne
instalacje i pomiary elektryczne
systemy alarmowe i przeciwpożarowe
oświetlenie i zasilanie awaryjne
serwis maszyn i automatyki

Elektrownie słoneczne

Prowadzimy profesjonalny montaż kolektorów słonecznych (podgrzewanie wody) i paneli fotowoltaiczne (elektrownie słoneczne).

Oprócz montażu prowadzimy profesjonalne doradztwo i pomoc w załatwianiu dotacji.

Do montażu używamy produktów renomowanych firm m in:  Kospel, Galmet, Sharp, Siemens, Komster  oraz innych sprawdzonych producentów.Panele fotowoltaiczne

Mniejsze rachunki za prąd nawet o połowę

Niezależność energetyczna domu przy rosnących cenach prądu

Obniżone koszty ogrzewania c.w.u i c.o.

Od 2016 r. możliwość sprzedaż nadwyżki wyprodukowanej energii

 

PRZYDOMOWE ELEKTROWNIE SŁONECZNE do produkcji energii elektrycznej

 

  • Domowe elektrownie słoneczne to ciekawy i nowoczesny sposób na stanie się po części niezależnym gospodarstwem domowym lub firmą od Zakładu Energetycznego. Ceny energii elektrycznej oraz surowców do jej wytworzenia nieustanie wzrastają. Podejmując decyzję o inwestycji w zestaw solarny oparty o panele fotowoltaiczne wyprzedzamy przyszłość o kilka lat, zabezpieczając energetycznie nas samych oraz swoją rodzinę.
  • Spoglądając od technicznego punktu widzenia, elektrownia słoneczna składa się zasadniczo z dwóch elementów głównych (panele słoneczne fotowoltaiczne oraz inwerter solarny) i bardzo wielu mniej zauważalnych (okablowanie, ochronniki przepięciowe, rozłączniku bezpiecznikowe itp.).
  • Poprawnie działający zestaw solarny pozyskuje poprzez panele fotowoltaiczne energię ze słońca, przekazując ją do inwertera, który z kolei przetwarza ją na prąd właściwy do wykorzystania w gospodarstwie domowym.
  • Przydomową elektrownię słoneczną może założyć każdy właściciel domu bez żadnych pozwoleń (w większości przypadków).

Korzyści płynące z inwestycji.

Na instalacji solarnej można nie tylko oszczędzać, ale również zarabiać realne pieniądze.

Od stycznia 2016 roku wejdzie w życie ustawa o Taryfach Gwarantowanych gwarantująca określoną stawkę za każdą 1kWh. Ustalona stawka od 01.01.2016r w ramach tej ustawy wyniesie nawet do 75gr/1kWh. Taryfami będą objęte instalacje do max 10kW mocy.

Oprócz oszczędności wynikających z wykorzystywania na bieżąco wytworzonej energii w domu lub firmie istnieje możliwość sprzedaży nadwyżek wyprodukowanego prądu do Zakładu Energetycznego po obowiązujących stawkach.

Dofinansowanie - koszty instalacji solarnej nie muszą być wysokie.

Istnieje kilka form wsparcia zakupu. Najbardziej powszechną są dotacje do kredytu bankowego pod zestaw solarny. Dotacje te najczęściej są finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

W chwili obecnej największym projektem dofinansującym kolektory jest PROSUMENT.

Oferuje on dla pierwszej puli pieniędzy przeznaczonych na ten cel 30% dofinansowania na panele fotowoltaiczne oraz 10% kolektory słoneczne do c.w.u w zależności od rodzaju zestawu solarnego. Bankiem obsługującym ten program dotacyjny został BOŚ Bank.

Istnieją również różne  formy wsparcia  gminach. Warto uzyskać dodatkowe informacje we właściwym dla siebie Urzędzie Gminy czy przypadkiem nie prowadzi on ewentualnych dofinansowań dla swoich mieszkańców.

Nasza Firma w każdym z tych rodzajów dofinansowań pomaga kompleksowo Klientom w kwestii przygotowania dokumentacji oraz ewentualnej współpracy z bankami.