alarmy
instalatorstwo
elektryczne
pomiary

Energia pod pełną kontrolą

kolektory i elektrownie słoneczne
instalacje i pomiary elektryczne
systemy alarmowe i przeciwpożarowe
oświetlenie i zasilanie awaryjne
serwis maszyn i automatyki

Kolektory słoneczne do podgrzewania wody (c.w.u.)

Prowadzimy profesjonalny montaż kolektorów słonecznych (podgrzewanie wody) i paneli fotowoltaiczne (elektrownie słoneczne).

Oprócz montażu prowadzimy profesjonalne doradztwo i pomoc w załatwianiu dotacji.

Do montażu używamy produktów renomowanych firm m in:  Kospel, Galmet, Sharp, Siemens, Komster  oraz innych sprawdzonych producentów.

Kolektory słoneczne charakteryzują się najszybszym zwrotem poniesionych nakładów finansowych. Zapewniają ciepłą wodę w domu przez 8 miesięcy w roku bez ponoszenia dodatkowych kosztów na jej podgrzewanie.

Zbiorniki wody posiadają  żywotność ponad 30 lat.

Kolektory słoneczne są wysokosprawnymi urządzeniami do przetwarzania promieniowania słonecznego w energię cieplną przeznaczoną do dalszego wykorzystania do ogrzewania wody użytkowej, ogrzewania pomieszczeń albo podgrzewania wody w basenach. Są przeznaczone do eksploatacji całorocznej i dlatego są podłączane do układów z oddzielnym obiegiem pierwotnym, w którym medium jest płyn niezamarzający.

System ten może, oprócz podgrzewania wody, dogrzewać pomieszczenia przy pomocy kolektorów podłączonych do układu centralnego ogrzewania. Urządzenie to jest przeznaczone przede wszystkim do całorocznego dogrzewania domków jednorodzinnych. Jeśli zastosujemy je w obiektach, które nie są zamieszkiwane przez cały rok (domki rekreacyjne, dacze) skutecznie przyczynią się do obniżenia ich zawilgocenia i powstawania pleśni. W okresie zimy dogrzewanie słoneczne podniesie temperaturę wewnątrz obiektu i będzie chronić przed przemarzaniem ścian.

Prawidłowo zaprojektowany system kolektorów słonecznych może obniżyć koszty podgrzewania wody użytkowej o 90 %, koszty ogrzewania pomieszczeń o 30-40% (przy zastosowaniu próżniowych kolektorów rurowych nawet 70-80%) a koszty ogrzewania wody w basenie o 100%.

Inwestowanie w system kolektorów słonecznych jest korzystne a w przyszłości perspektywiczne (w związku ze wzrostem cen energii). Właściciel obiektu, który wybuduje system solarny z żywotnością wynoszącą wiele dziesiątek lat przyczyni się do wzrostu wartości swojej nieruchomości. Po upływie okresu zwrotu inwestycji, który będzie się skracał wraz ze wzrostem cen energii (według różnych studiów – nawet o 30%), inwestycja zacznie przynosić inwestorowi wyraźne korzyści. Wraz ze wzrostem cen energii zyski z systemu solarnego będą stale rosnąć.

 

Dofinansowanie - koszty instalacji solarnej nie muszą być wysokie.

Istnieje kilka form wsparcia zakupu. Najbardziej powszechną są dotacje do kredytu bankowego pod zestaw solarny. Dotacje te najczęściej są finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

W chwili obecnej największym projektem dofinansującym kolektory jest PROSUMENT.

Oferuje on dla pierwszej puli pieniędzy przeznaczonych na ten cel 30% dofinansowania na panele fotowoltaiczne oraz 10% kolektory słoneczne do c.w.u w zależności od rodzaju zestawu solarnego. Bankiem obsługującym ten program dotacyjny został BOŚ Bank.

Istnieją również różne  formy wsparcia  gminach. Warto uzyskać dodatkowe informacje we właściwym dla siebie Urzędzie Gminy czy przypadkiem nie prowadzi on ewentualnych dofinansowań dla swoich mieszkańców.

 

Nasza Firma w każdym z tych rodzajów dofinansowań pomaga kompleksowo Klientom w kwestii przygotowania dokumentacji oraz ewentualnej współpracy z bankami.